Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü Özel Bakım Kuruluşları Dairesi Başkanlığı tarafından 25.11.2021 – 26.11.2021 tarihleri arasında Engelli ve Yaşlı Bakımı Mevzuat Hazırlama Çalıştayı gerçekleştirildi.

Çalıştaya, Özel Bakım Kuruluşları Dairesi Başkanı Ömer Faruk BİLGİN, Yönetim Hizmetleri Dairesi Başkanı İsa TEKPINAR, Aile ve Sosyal Hizmetler Uzman Yardımcısı Doğan Tamer ALAGÖZ ve Sosyal Çalışmacı Ece ADSON ÖNEY, İl Müdürlüklerini temsilen Ankara, İzmir, İstanbul, Balıkesir, Mersin ve Antalya İl Müdür Yardımcıları /Şube Müdürleri ve uluslararası bakım hizmeti vermeyi planlayan 12 özel bakım merkezi temsilcilerinin katılımı sağlandı.

Çalıştay’da bakım hizmetlerinde dünya örneklerine ilişkin sunumlar yapıldı.  Ayrıca, Ticaret Bakanlığı Uluslararası Hizmet Ticareti Genel Müdürlüğünden Daire Başkanı Tarık AKSOY,  Uluslararası Engelli ve Yaşlı Bakım Hizmetlerine İlişkin Teşvikler konusunda sunum gerçekleştirdi. Sonrasında çalıştay grupları oluşturularak personel, ücretlendirme ve fiziki koşullar başlıkları altında grup çalışmalarına geçildi ve çalıştay gruplarının sunumları paylaşıldı.


ÖZEL ENGELLİ BAKIM MERKEZLERİ DERNEĞİ
TÜZÜK DEĞİŞİKLİKLİ OLAĞAN GENEL KURULU
DUYURUSU

Sayın Üyemiz,

Özel Engelli Bakım Merkezleri Derneği Yönetim Kurulunun 05.05.2023 tarih ve 32 Sayılı kararıyla Tüzük Değişiklikli Olağan Genel Kurul Toplantısı yapılacaktır.

Olağan Genel Kurul Toplantısının 27 Mayıs 2023 tarihinde, saat 14.00’da Alba Ankara Hotel, Çankaya, Ankara adresinde yapılacaktır.

İlk toplantıda yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantı 10 Haziran 2023 tarihinde aynı yer ve saatte gerçekleştirilecektir.

Saygılarımızla

ÖZBAKDER YÖNETİM KURULU